facebook

Świąteczne potrawy w ciąży

Ryby, barszcz z uszkami, krokiety, makowiec – to tylko kilka potraw, które tradycyjnie pojawia się na świątecznych stołach. Wiele przyszłych mam zastanawia się czy któraś ze świątecznych potraw nie jest dla nich niewskazana. Podpowiadamy!

Świąteczne potrawy w ciąży

Ryby są nieodłącznym elementem wigilijnej kolacji. Możesz jeść je w dowolnej postaci - prócz ryb surowych. Polecamy ryby duszone, gotowane lub w galarecie – nie są tak ciężkostrawne jak ryby pieczone. Dla przyszłych mam szczególnie polecane są tłuste ryby morskie takie jak śledzie, łosoś czy halibut. Zawierają one kwasy tłuszczowe Omega-3, które wspierają rozwój mózgu i oczu dziecka.

Warzywna sałatka  to danie które może jeść każda przyszła mama. Należy pamiętać, żeby nie używać domowego majonezu z surowych jaj – tym razem lepiej wybrać taki ze sklepu lub użyć jogurtu naturalnego zamiast.

Pierogi i uszka najczęściej przygotowujemy z kapustą i grzybami. W przypadku grzybów należy mieć 100% pewność co do ich pochodzenia – nawet wytrawnym grzybiarzom zdarzają się pomyłki. Bezpiecznymi grzybami będą np. pieczarki. Do farszu warto dodać trochę ziół jak np. kminku, które pomagają przy wzdęciach. Pierogi i uszka lepiej jeść w formie gotowanej – smażone są dość ciężkostrawne.

Barszcz czerwony to zupa którą mogą jeść przyszłe mamy bez żadnych obaw. Buraczki zawierają kwas foliowy i przeciwutleniacze. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy przepis na pyszny barszczyk czerwony, który możecie wykorzystać także poza świętami.

Składniki:

- pęczek włoszczyzny,

- 2 litry wody

- 4 duże buraki,

- szczypta soli, ziele angielskie, majeranek,

- liść laurowy,

- około 1/2 szklanki soku jabłkowego,

- szczypta cukru lub słodziku,

- sok z cytryny do smaku.

Czas przygotowania: około 1 godziny

Oczekiwanie: 12 godzin

Wykonanie:  Włoszczyznę obrać, oczyścić, zalać wodą, dodać sól i przyprawy. Gotować 30 minut, wywar przecedź. Buraki obrać, pokroić w plastry, włożyć do gorącego wywaru i podgrzewać, aż zacznie wrzeć. Zdjąć z ognia, ostudzić i odstaw na noc do lodówki. Barszcz przecedź, wlać sok jabłkowy. Doprawić szczyptą cukru lub słodzika oraz sokiem z cytryny.

Kompot z suszu to danie idealne dla przyszłych mam – możecie go popijać przez całe święta. Suszone owoce przyspieszają perystaltykę jelit, więc będą również pomocne w czasie zaparć. Przepis na tradycyjny kompot z suszonych owoców znajdziecie poniżej.

Składniki:

- 1 i 1/2 szklanki suszonych owoców (figi, śliwki, jabłka, gruszki, morele),

- 1-2 łyżki miodu,

- 2-3 goździki,

- kawałek kory cynamonu, 

- plasterek cytryny.

Czas przygotowania: 1 godz. 30 minut

Wykonanie:  Owoce sparzyć wrzątkiem, odcedzić na sicie, włożyć do garnka, zalać wodą i odstawić na godzinę. Dodać goździki i cynamon. Gotować ok. 30 minut w tej samej wodzie. Pod koniec gotowania dodać plasterek cytryny. Wystudzić i dodać miód.

Świąteczne ciasta - unikamy ciast z kremem przygotowanym na bazie surowych jaj. Możesz zjeść pierniczki, piernik z bakaliami czy makowiec – ważne, aby nie opychać się słodyczami, gdyż są dość ciężkostrawne i dość kaloryczne. Unikaj również „gotowych” ciast o długim terminie przydatności – zawierają szkodliwe tłuszcze, konserwanty i ulepszacze smaku. Może zamiast kolejnego kawałka ciasta warto sięgnąć po bakalie lub cytrusy? Przed jedzeniem cytrusów warto je sparzyć gorącą wodą – pozbędziemy się substancji stosowanych do zabezpieczenia owoców w czasie transportu.

W święta także warto stosować zasadę „jem dla dwojga a nie za dwoje”. Jeśli jednak przejadłaś się i czujesz wzdęcia zastosuj herbatkę z mięty lub kopru włoskiego. Na zgagę, która może pojawić się w przypadku zjedzenia dużej ilości tłustych, pieczonych potraw stosuj wywar z imbiru. Inne sposoby radzenia sobie z nieprzyjemnymi dolegliwościami w ciąży znajdziesz w naszym kursie. Zarejestruj się już dziś w naszej szkole! 

#Prenalen #ciąża #święta #barszcz #kompot #ryba #kolacjawigilijna