facebook

Edukacja przedporodowa w czasie koronawirusa

W Polsce kobiety mogą wybierać spośród dwóch form edukacji przedporodowej: szkoły rodzenia oraz indywidualnej edukacji przedporodowej z położną. Jak jednak przygotować się do porodu i macierzyństwa, gdy szkoły rodzenia wstrzymały funkcjonowanie a spotkania z położnymi są ograniczone do niezbędnego minimum?

Edukacja przedporodowa w czasie koronawirusa

Od 21. tygodnia ciąży przyszłe mamy mogły korzystać z bezpłatnych, indywidualnych spotkań z położną. W związku z trwającą epidemią towarzystwa naukowe oraz konsultanci krajowi zalecają ograniczenie spotkań z położną do minimum. Pani dr hab. n. o zdr. Grażyna Iwanowicz-Palus – Konsultant Krajowy w dziedzinie pielęgniarstwa ginekologicznego i położniczego zaleca, aby spotkania z położnymi odbywały się z wykorzystaniem telemedycyny: webinaria, rozmowy przez komunikatory, rozmowy telefoniczne. Dlatego każda przyszłą mama, która chciałaby skorzystać z tej formy edukacji przedporodowej powinna w pierwszej kolejności skontaktować się z wybraną położną w celu ustalenia czy takie spotkania odbędą się i w jakiej formie.

Drugą formą edukacji przedporodowej z jakiej mogły korzystać przyszłe mamy są szkoły rodzenia. Najnowsze wytyczne dotyczące walki z koronawirusem wprowadzają jednak całkowity zakaz zgromadzeń. Oznacza to, że zajęcia w stacjonarnych szkołach rodzenia również zostały zawieszone do odwołania.

 

Jaką alternatywę mają przyszłe mamy? W jaki sposób mogą przygotować się do porodu i macierzyństwa w sposób bezpieczny?

Rozwiązaniem jest Szkoła rodzenia Prenalen – jedyna w Polsce certyfikowana szkoła rodzenia.

Sprawdź co zyskujesz!

 • Szkoła rodzenia Prenalen jest całkowicie bezpłatna – wszystkie funkcjonalności dostępne w szkole są w pełni darmowe.
 • Zajęcia odbywają się w formie e-lerningu – oznacza to, że nie musisz nigdzie wychodzić, aby przygotować się do porodu i macierzyństwa. Wystarczy urządzenie z dostępem do internetu.
 • Edukacja w formie e-lernigu jest najlepszą i najbezpieczniejszą formą edukacji w okresie epidemii.
 • W Szkole rodzenia Prenalen znajdziesz te same informacje, jakie znalazłabyś w stacjonarnych szkołach rodzenia. Program nauczania został przygotowany we współpracy z położnymi.
 • Skorzystanie z zajęć Szkoły rodzenia Prenalen nie blokuje Ci możliwości skorzystania z innej formy edukacji przedporodowej gdy epidemia się zakończy.

Dlaczego warto zarejestrować się w Szkole Rodzenia Prenalen?

 • Jesteś całkowicie bezpieczna, gdyż zajęcia odbywają się w Twoim domu – nie musisz nigdzie wychodzić.
 • Zaufało nam już ponad 52 tysiące przyszłych mam. Każdego dnia do Szkoły rodzenia Prenalen rejestruje się ponad 200 nowych pacjentek.
 • Nawet jeśli zapisałaś się wcześniej do innej szkoły rodzenia lub korzystałaś ze spotkań edukacyjnych z położną możesz zarejestrować się w Szkole Rodzenia Prenalen.
 • Zyskujesz rzetelną wiedzę od położnych! Jakość szkolenia potwierdza patrona Polskiego Towarzystwa Położnych.
 • Możesz znaleźć położną dla siebie – wystarczy, że skorzystasz z naszej wyszukiwarki położnych.
 • W kalendarzu ciąży znajdziesz zalecane badania – możesz także wpisać własne, ważne dla Ciebie wydarzenia.
 • W szkole rodzenia znajdziesz przykładowy plan porodu, możesz także skorzystać z kreatora, który pozwoli Ci na przygotowanie Twojego, indywidualnego planu.
 • Po ukończeniu kursu otrzymujesz imienny certyfikat.

Dlaczego warto skorzystać z edukacji przedporodowej jaką jest szkoła rodzenia?

 „Prawie 74% uczestniczek szkół rodzenia stwierdziło, że wiedza zdobyta na zajęciach, była pomocna i znalazła praktyczne zastosowanie przy porodzie, natomiast 40%  kobiet uznało, że szkoła rodzenia również przygotowała je do wczesnego rodzicielstwa.1 „

Zarejestruj się już dziś -> REJESTRACJA <- i przygotuj się do porodu i macierzyństwa bezpiecznie – bez wychodzenia z domu.

#koronawirus, #ciąża #poród #POZ #położna #wytyczne #zalecenia #ptpoł #szkołarodzenia #szkolarodzenia #szkołarodzeniaonline #rejestracja #bezpłatnie #bezpiecznie #kwarantanna #epidemia 

Źródła:

 1. Fijałkowski W.: Rola szkoły rodzenia w przygotowaniu do naturalnego porodu. Twój Magazyn Medyczny 2000,  5 wyd. spec.,15-17.
 2. https://oipip.kalisz.pl/wp-content/uploads/2020/03/Komunikat-KK_GIP_po%C5%82o%C5%BCne-POZ_COVID-19.pdf?fbclid=IwAR2F2xdNBUWPcj8SJylwfa1VxTmDx2gXkoh9usak6uTtU1JA2BiRefH5uRM
 3. gov.pl